Jak uczymy w Salut Hola?

Jeśli trafiłeś tutaj i czytasz ten właśnie blog, to prawdopodobnie dlatego, że szukałeś kursów z języka francuskiego lub hiszpańskiego (stacjonarnych lub online).

Chcę powiedzieć Ci w kilku słowach, dlaczego świetnie trafiłeś i dlaczego warto, byś z nami właśnie uczył się Twojego wymarzonego języka. To będzie rodzaj naszego lektorskiego CREDO.

Nasza kadra lektorska

Nie tylko prowadzę Szkołę Salut Hola, ale sama jestem od lat lektorką i wiem dokładnie, jak powinny wyglądać doskonale przygotowane i świetnie poprowadzone zajęcia. Lektorzy Salut Hola to wyłącznie wysoko wykwalifikowani eksperci, którzy specjalizują się w nauczaniu francuskiego lub hiszpańskiego, są doskonale przygotowanymi pasjonatami, którzy miłość do swojego języka łączą z bardzo konkretnymi i stale doskonalonymi umiejętnościami i technikami dydaktycznymi.

Co to znaczy dobrze przygotowane zajęcia z języka?

Wiemy jak cenny jest Wasz czas. Nigdy nie będziemy go marnować. Każda minuta zajęć jest przygotowana, przemyślana tak, aby było ciekawie, różnorodnie i przede wszystkim – skutecznie. Od pierwszych zajęć będziecie u nas MÓWIĆ. naprawdę MÓWIĆ – prostymi, ale zdaniami ! I w dodatku mówić tak, aby osiągnąć zamierzony cel. Innymi słowy – nasi słuchacze nabędą umiejętność radzenia sobie w rozmaitych sytuacjach komunikacyjnych, od najprostszych po najbardziej złożone, z jakimi przyjdzie im się zmierzyć w rzeczywistych kontaktach z rodowitymi użytkownikami języka francuskiego lub hiszpańskiego.

Jakie miejsce dla nauki słownictwa i gramatyki ?

Słownictwo i gramatyka – to bardzo ważne, ale jednak tylko narzędzia, które służą najważniejszemu celowi : KOMUNIKACJI.

Mówić, mówić i jeszcze raz mówić – ale nie byle jak !

Wiemy również, że nie da się nauczyć języka bez intensywnej praktyki. Dlatego na naszych zajęciach 70 % czasu mówienia jest dla słuchacza, a dla lektora – tylko 30%. Lektor jest po to, by Was poprowadzić, pokierować, pomóc, dostarczyć narzędzi – ale to Wy musicie mówienie wyćwiczyć. I my dajemy Wam ku temu mnóstwo okazji ! Na wszystkich poziomach nauki, początkującym także, językiem komunikacji jest francuski lub hiszpański. Starannie przemyślane polecenia, różnorodne techniki tłumaczenia (obrazki, gesty, symbole, zdjęcia, parafrazy itd.) oraz odpowiednio dobrane ćwiczenia sprawiają, że użycie języka polskiego staje się po prostu zbędne

To nie może być nudne !

Wiemy wreszcie, jak cenna jest Wasza motywacja. Zrobimy wszystko, by nie tylko ją podtrzymać, ale też wzmacniać ! Naszym wrogiem numer jeden jest monotonia, powtarzalność i rutyna, sojusznikiem – wielka dynamika zajęć i element zaskoczenia, który sprawi, że będziecie czekać na kolejne spotkanie z niecierpliwością. Uczymy tak, jak byśmy chcieli aby nas uczono : profesjonalnie i nigdy nudno !

Czym jest spirala w nauce języka obcego?

Na naszych kursach realizujemy autorski program opracowany w oparciu o wskazówki Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego oraz zgodnie z zasadą progresji spiralnej. Oznacza to, że systematycznie powracamy do przerobionego już materiału, stale go rozszerzając i wzbogacając o nowe elementy. Dzięki temu łatwo o nadrobienie ewentualnych zaległości, zaś proces utrwalania, powtarzania i automatyzacji poznanych struktur zachodzi niepostrzeżenie i naturalnie.

A gdzie w tym wszystkim podręcznik ?

Podręcznik jest punktem wyjścia a nie dojścia. Wyznacza kolejne językowe cele, porządkuje, ułatwia – ale wszystko co najważniejsze, a więc praktyczne użycie poznawanych struktur i słownictwa w kontekście i interakcji dzieje się poza podręcznikiem podczas przygotowanych przez nas ćwiczeń, dialogów, scenek, debat czy gier językowych.

Uczeń jako czynny aktor własnego procesu uczenia się.

W Salut Hola uczeń jest głównym aktorem własnego procesu uczenia się. Dlatego też dostarczamy nie tylko wiedzę czysto językową, ale także narzędzi, technik, sposobów na efektywniejszą, szybszą i… przyjemniejszą naukę. Dzięki tym umiejętnościom nasi słuchacze poradzą sobie w każdej, nawet najbardziej niespodziewanej sytuacji, z jaką przyjdzie im się zmierzyć a nauka wszystkich języków stanie się po prostu łatwiejsza.

Online czy stacjonarnie?

Wszystkie te zasady dotyczą w równym stopniu kursów stacjonarnych, co online. Tak samo, z tą tylko różnicą, że Ty drogi słuchaczu siedzisz sobie wygodnie w fotelu z kubkiem kawy czy herbaty, nie martwisz problemem z dojazdem… I cieszysz świetnie przygotowanymi zajęciami, w których wiesz od pierwszej do ostatniej minuty, że prowadzą cię w oczekiwanym przez Ciebie kierunku jakim jest osiągnięcie wymarzonego poziomu A2, B1 czy B2… Pracujemy na profesjonalnej platformie ZOOM Pro dającej nieograniczone możliwości pracy w parach czy wykorzystywania narzędzi typu genially, wordwall czy learnignapps. Chętnie ich używamy, ale – jak zawsze – w konkretnym językowym celu, nie dla samego użycia.

Podsumowując : jeśli szukasz kursów najwyższej jakości i Twoim celem jest szybkie, sprawne i przyjemne doskonalenie Twoich umiejętności językowych po francusku czy hiszpańsku – dobrze trafiłeś.

A zatem : do zobaczenia na naszych kursach ! Do zobaczenia w Salut Hola!

KURSY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO ONLINE

KURSY JĘZYKA FRANCUSKIEGO ONLINE

KURSY JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO STACJONARNIE

KURSY JĘZYKA FRANCUSKIEGO STACJONARNIE