Nasi lektorzy francuski

Jenny

Jenny dołączyła do naszej lektorskiej ekipy latem 2022r. Jest lektorem absolutnie wszechstronnym - pracuje zarówno z dziećmi, jak z dorosłymi, szuka ciągle nowych wyzwań i inspiracji. Od 2023r jest metodykiem dla języka francuskiego w naszej szkole. Czuwa nad jakością kursów stacjonarnych i online, przeprowadza wewnętrzne szkolenia dla innych lektorów, prowadzi także rozmowy poziomujące. Jest osobą niezwykle empatyczną, zawsze doskonale przygotowaną do zajęć, cierpliwą i serdeczną. Jest wymagająca, ale w sposób, który uskrzydla i sprawia, że każdy kursant daje z siebie na jej zajęciach wszystko. Zapraszamy na zajęcia z Jenny !

Je m'appelle Jenny. Je suis diplômée d'un master Métiers de l'Education, de l'Enseignement et de la Formation, ainsi que du DAEFLE (Diplôme d'aptitude d'enseignement du français langue étrangère.). Curieuse, je suis passionnée de voyage, de photographie et d'ethnologie. Après 4 ans d'enseignement en Inde avec L'Alliance Française, auprès d'enfants et d'adultes, je suis  maintenant installée à Varsovie. 

Mariam

Mariam dołączyła do naszego zespołu w 2023r. Jest wybitną lektorką o ogromnym doświadczeniu, znakomitych intuicjach pedagogicznych, perfekcyjnym warsztacie. Zawsze doskonale uporządkowana i przygotowana, jest egzaminatorką Delf na wszystkich poziomach, wieloletnim pracownikiem Alliances Francaises i Insytutów Francuskich. Prowadziła także kursy dla europarlamentarzystów w Brukseli. Obecnie pracuje w oświacie we Francji i współpracuje z naszą szkołą w ramach kursów online. Zapraszamy na zajęcia z Mariam!

Zuzanna

Zuzanna jest fantastyczną lektorką perfekcyjnie dwujęzyczną. Bardzo doświadczona w nauczaniu zarówno stacjonarnym, jak online, specjalizuje się w nauczaniu dorosłych. Wspaniały warsztat lektorski łączy z niezwykłą wprost cierpliwością i życzliwością, empatycznym podejściem do słuchacza, którego potrzeby i oczekiwania są zawsze w centrum jej uwagi. Zajęcia z Zuzanną to spotkanie z niezwykłym językiem i niezwykłym człowiekiem. Zapraszamy !

jestem lektorką języka francuskiego (oraz dyplomowanym socjologiem :), absolwentką studiów z zakresu nauczania francuskiego jako języka obcego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Stendhal w Grenoble, we Francji. Uczestniczyłam w wielu dodatkowych szkoleniach i warsztatach metodycznych, posiadam uprawnienia do przeprowadzania i oceniania oficjalnych egzaminów DELF. Miałam możliwość pracowania jako lektorka francuskiego w Polsce, Tunezji i Maroku, co okazało się niezwykle ciekawym doświadczeniem zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Uczę głównie młodzież i dorosłych, prowadzę zajęcia z nauki języka ogólnego oraz specjalistycznego (administacja, turystyka, hotelarstwo i gastronomia), przygotowuję do egzaminów (DELF, TCF, TEF). Staram się proponować lekcje dynamiczne, urozmaicone oraz nakierowane na komunikację i potrzeby słuchacza. Gramatykę odkrywamy i poznajemy w kontekście, a gry i zabawy językowe stanowią częsty element zajęć. Bardzo lubi swoją pracę, która umożliwia poznawanie niewykle ciekawych ludzi i wzajemne dzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Interesuję się kulturą krajów francuskojęzycznych oraz zagadnieniem dwujęzyczności, którą obserwuje, między innymi, na przykładzie swojej polsko-francuskiej rodziny.

Aleksandra

Ola jest niezwykle lubianą lektorką, która chce i umie pracować zarówno z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Cierpliwa, łagodna, ale wymagająca, potrafi zaciekawić, zmotywować, wytłumaczyć, sprawić, by słuchacz uwierzył w siebie i zaczął mówić! Ma ukończone studia kierunkowe oraz kilkuletnie już doświadczenie lektorskie. Z naszą szkołą związana od 5 lat.

Absolwentka filologii romańskiej oraz pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia. W czasie studiów dwukrotnie brała udział w wymianach studenckich, gdzie najpierw w Bordeaux uczyła się jak być dobrym dydaktykiem, a później w Nancy nabrała warsztatu tłumaczeniowego. Studia magisterskie ukończyła w Nancy na Université de Lorraine, na kierunku Langues Etrangères Appliquées, Commerce et Stratégie de l’entreprise à l’international. Pracę zawodową rozpoczęła w charakterze tłumacza na terenie Francji. Po kilku latach spędzonych w tym kraju postanowiła powrócić, by podzielić się swoją wiedzą i pasją do języka francuskiego. Cały czas nieustannie szlifuje swój warsztat lektorski, uczestnicząc w zajęciach na Uniwersytecie Warszawskim, studiów magisterskich, specjalizacji dydaktycznej. Swoje zainteresowania naukowe kieruje przede wszystkim ku temu jak stawać się kompetentnym nauczycielem, tak, by w pełni odpowiedzieć na potrzeby kursantów, zarówno tych młodszych, jak i starszych

Rodolfo

Rodolfo jest perfekcyjnie dwujęzycznym nauczycielem francuskiego i hiszpańskiego ( ma te dwie narodowości). Pracuje zarówno z dziećmi, jak młodzieżą i dorosłymi. Z każdym umie znaleźc wspólny język, dopasowując swoje techniki lektorskie do potrzeb i możliwości słuchaczy. Przesympatyczny, empatyczny, cierpliwy i zawsze uśmiechnięty - zaprasza do wspólnego odkrywania tych dwóch najpiękniejszych języków świata.

Soy bilingue. Crecí entre Chile y Suiza, entre Europa y América Latina. En la casa se hablaba español y en mi escuela, francés. Luego de terminar mis estudios en Humanidades (Historia y Estética del Cine), en Lausanne, comencé a trabajar como profesor de idiomas nativo en ambas lenguas. Mi formación (a la que se agrega un diploma de periodismo en Santiago) me confiere una maestría particular a la hora de hablar y escribir. Llegué a Polonia luego de trabajar en Lausanne y Casablanca (Marruecos), atraído por el grupo pedagógico Les Zexperts de Varsovia (con el que me identifico plenamente al abordar un aspecto lúdico a la hora de enseñar), así como por el cine del gran Krzysztof Kieslowski. La doble vida de Verónica me marcó mucho a mis 14 años, en 1991… Como profesor, mi mayor alegría es ver el progreso de mis alumnos, sus avances y logros, la emoción que sienten al poder expresarse. La palabra no sólo define la realidad, sino que simplemente la crea. No por nada en la religión se dice que « El Verbo es Dios » (como ven, me gusta la filosofía). El poder de la palabra es enorme. Para mí, el aprendizaje lo veo como el de un entrenador deportivo, que diseña un programa adaptado a sus alumnos, haciéndoles practicar y volverse cada vez más fuertes… o lisa y llanamente, como el de un entrenamiento a las armas. Pues las palabras son también armas para sobrevivir en esta vida. Ante todo, son una herramienta que nos permite expresar nuestras preguntas, sentimientos, sueños, penas y alegrías, así como compartir vivencias, historias y experiencias. Un mundo maravilloso a descubrir y disfrutar. Finalmente, el lenguaje nos acerca al mundo y a la(s) (diferentes) cultura(s).

Katarzyna

Pani Kasia jest profesjonatlistką w każdym calu. Specjalizuje się w nauczaniu młodzieży licealnej i dorosłych. Perfekcyjne przygotowanie, ciekawe materiały, nastawienie na mówienie ucznia - to gotowy przepis na sukces, który konsekwentnie realizuje na swoich zajęciach. Jest również zawodowym tłumaczem, co potwierdza jej najwyższe z możliwych kwalifikacje językowe. Zapraszamy na zajęcia z Panią Kasią !

Jestem absolwentką filologii romańskiej na UAM w Poznaniu. Posiadam uprawnienia egzaminatora maturalnego. Jestem też czynną tłumaczką przysięgłą języka francuskiego. Nauczam od 30 lat i wciąż uwielbiam tę pracę. Wciąż szukam nowych metod, ćwiczeń, tworzę własne materiały. Lubię wykorzystywać nowe technologie. Pracuję głównie z nastolatkami i dorosłymi, nawet bardzo dorosłymi. Przełamuję stereotypy o języku francuskim jako niezwykle trudnym do nauki prowadząc własny fan page na Facebooku. Prowadzę także zajęcia z języka biznesu oraz prawniczego. Dbam o dobrą atmosferę na moich zajęciach, ale też o to, aby wykorzystać każdą minutę lekcji. Prywatnie lubię biegać, organizować spotkania z przyjaciółmi, zwiedzać i degustować wino.


Katarzyna

Kasia jest doświadczoną nauczycielką i lektorką. Jej specjalnością są kursy dla młodzieży oraz osób dorosłych, które zawsze przygotowuje z największą starannością i dbałością o szczegóły. Ma być ciekawie, komunikacyjnie, inspirująco, miło i - skutecznie. Czyli tak jak lubimy. Zapraszamy na zajęcia z Kasią !

Francuski, wpadł mi w ucho i skradł serce, może dlatego, że miałam rodzinę we Francji. Francja kojarzyła się z tym co najpiękniejsze i najwspanialsze! Z biegiem czasu, część tej pasji, przejął kolejny język romański, język hiszpański, ale to francuski jest moim pierwszym językiem obcym. Francuski na poważnie, zaistniał dla mnie w liceum, potem były studia na Uniwersytecie Warszawskim ( licencjat) i Jagiellońskim (magister) a w międzyczasie odkrycie, ile daje znajomość języka. Przede wszystkim możliwość poznania ludzi, kultur, odkrycie innej perspektywy widzenia świata. Po drodze, było mnóstwo szkoleń, krajowych i zagranicznych (również dzięki projektom Comenius i Erasmus), które otworzyły mnie na nowoczesne metody nauczania języka, pozwoliły poznać Francję, Belgię, wymieniać się przykładami dobrych praktyk z nauczycielami z innych krajów. Według mnie, nauka, to wzajemne inspirowanie się, to adaptacja do potrzeb słuchaczy i poszukiwanie metod które uatrakcyjnią zajęcia. To miło spędzony czas, który daje nam motywację do dalszej w tym samodzielnej pracy.


Anita

Pani Anita specjalizuje się w nauczaniu dzieci, od tych najmłodszych po końcowe klasy szkoły podstawowej, zarówno stacjonarnie, jak w formie zdalnej. Jest chodzącym uśmiechem i między innymi tym zjednuje sobie swoich małych uczniów.

Przeczytajcie zresztą sami, co mówi o sobie :

Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych (j. francuski) oraz filologii romańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Lubię wykorzystywać nowości technologiczne w nauce języka francuskiego dlatego też nauka zdalna sprawia mi ogromną przyjemność. Na zajęciach stawiam na kreatywność, różnorodność i zabawę językiem. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach zarówno online jak i stacjonarnie. Uwielbiam pracę z dziećmi, nie wyobrażam sobie żebym mogła robić coś innego w życiu.

Leila

Leila dołączyła do naszego zespołu w 2022 r. Jest pełną pasji i entuzjazmu młodą lektorka native biegle mówiącą również w języku polskim - nauczyła się go mieszkając w naszym kraju od kilku lat. Przyjechała tu na studia i na razie nie wybiera się z powrotem :) Nauczanie jest jej marzeniem z dzieciństwa i prawdziwym powołaniem, w którym chce się rozwijać i doskonalić. Prowadzi zajęcia zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak osobami dorosłymi. Zapraszamy na kursy z Leilą !

Bonjour ! Je m'appelle Leila. Je suis passionnée par les voyages et les livres.

Étant née dans une famille multilingue et multiculturelle, j’ai eu l’occasion d’apprendre la traduction instantanée et les changements de langues très tôt.

Dans ma classe, j’aime que les élèves se sentent libres et à l’aise.

La partie la plus importante de mon cours, est d’apprendre à aimer la langue française - je pense que c’est la plus grande motivation dans l’apprentissage.

Je donne aussi bien des cours à des enfants qu’à des adultes.

Je me spécialise aussi dans des cours particuliers - entre autre, des cours axés sur le commerce ou la médecine.


Dorota

Dorota jest cudownym, ciepłym a jednocześnie pełnym entuzjamu i energii lektorem z dużym dorobkiem nauczycielskim i pedagogicznym. Uwielbia nowinki, cały czas szlifuje swój nauczycielski warsztat. Jest perfekcyjnie dwujęzyczna, czyli spotkacie ją u nas zarówno na kursach z języka francuskiego, jak hiszpańskiego. W obu czuje się jak ryba w wodzie i pomoże Wam poczuć się tak samo ! Na jej zajęciach jest miło, zabawnie, intensywnie, ciekawie i po prostu skutecznie. Zapraszamy na zajęcia z Dorotą !

Mam na imię Dorota i od kilku już lat nauczam języka francuskiego i hiszpańskiego. Przygodę z językami rozpoczęłam w Paryżu, gdzie studiowałam i mieszkałam przez 13 lat. Dlatego też, na swoich zajęciach staram się wplatać wiele wątków i ciekawostek kulturowych. Obecnie mieszkam i pracuję w Hiszpanii, ale nadal często odwiedzam Francję i na co dzień porozumiewam się z moją rodziną po francusku. Mam spore doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży, ale zajęcia z dorosłymi rówież dają mi wiele przyjemności i satysfacji. Kocham to, co robię. W wolnych chwilach rozwijam swoją artystyczną duszę malując, rysując, klejąc, a także jestem pasjonatką technik "decoupage" oraz "encadrement", z których w przeszłości prowadziłam warsztaty artystyczne. U ludzi szanuję uczciwość i otwartość. Jestem urodzoną optymistką i szczęściarą. Dlaczego ? Bo lubię to, co robię i mogę przekazywać swoją wiedzę innym.

Kasia

Kasia jest fanstastyczną lektorką, cudowną mamą dwójki dzieci i wspaniałą trenerką Pozytywnej Dyscypliny. Czy musimy dodawać więcej? Już się domyślacie : wie, jak pozytywnie zmotywować swoich słuchaczy, i tych najmniejszych, i tych starszych, ma duże doświadczenie lektorskie, niesamowitą energię i radość z robienia tego, co kocha najbardziej na świecie, cierpliwość, troskliwość oraz zrozumienie. Ma wszystko to, co sprawia, że kto raz miał lekcję z Kasią, ten nie wyobraża sobie uczyć się z nikim innym. Zapraszamy na kursy do Kasi !

Jestem absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mam doświadczenie w nauczaniu języka francuskiego zarówno małych dzieci w żłobkach i przedszkolach jak i uczniów w szkole podstawowej. Jestem pedagogiem i Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Dla mnie nauczyciel to nie tylko osoba przekazująca wiedzę, ale również mentor który wspiera, pomaga i ma ogromny wpływ na budowanie kompetencji życiowych i społecznych. Prowadząc zajęcia przekazuję wiedzę i motywuję ale również angażuje kursantów i pozwalam im brać odpowiedzialność za proces ich nauki. Prywatnie jestem mamą 2 dzieci, które są dla mnie inspiracją i motywacją do przekazywania wiedzy w sposób dostępny, interesujący, zachęcający do jej pogłębiania. W wolnym czasie uwielbiam podróżować. Na co dzień relaksuje mnie dobra książka, kubek ciepłej herbaty z sokiem malinowym oraz rozmowy z bliskimi mi osobami.

Lisa

Lisa jest bardzo utalentowaną lektorką native, która specjalizuje się w zajęciach z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Ma doskonale opanowany warsztat metodyczny. Jej lekcje są klarowne, bardzo dobrze zorganizowane, a jednocześnie ciekawe i inspirujące. Pracuje z grupami na wszystkich poziomach zaawansowania i nieodmiennie zbiera same najwyższe noty w naszych ankietach satysfakcji. Zapraszamy na zajęcia z Lisą!

Bonjour !

Je m'appelle Lisa et je suis enseignante de FLE depuis bientôt 2 ans maintenant. Je suis française et je viens d'une région qui s'appelle la Bretagne, située au nord-ouest de la France. J'ai choisi mon métier parce qu'il allie deux de mes passions : la langue française et le voyage. Je pense que le français est un langage magnifique et fascinant par les possibilités d'expressions qu'il offre. C'est une langue complexe que je continue de découvrir en la transmettant à mes élèves. J'aime autant enseigner les bases du français qui permettront aux plus petits niveaux de se débrouiller au plus vite et dans toutes sortes de situations; qu'avoir de longs débats et discuter de questions diverses et approfondies avec les plus hauts niveaux. Dans tous les cas et quel que soit le niveau de mes apprenants, le mot d'ordre dans ma classe est : communication.

A bientôt !

Maja

Maja jest pasjonatką nauczania i przesympatyczną osobą mającą w sobie mnóstwo pozytywnej energii, którą stara się zarażać swoich uczniów. Prowadzi zarówno kursy dziecięce, młodzieżowe, jak dla osób dorosłych. Jest również dypomowanym tłumaczem języka prawniczego oraz aktywnym wolontariuszem akcji humanitarnych. A swoje lekcje prowadzi ze słonecznej... Portugalii :) Zapraszamy na lekcje z Mają !

Jestem Maja. Jestem nauczycielką języka francuskiego.Uczę obecnie w dwóch szkołach językowych, zarówno dzieci i dorosłych.Uczę metoda kanapki. Prosto i przyjemnie. A może takiej francuskiej kanapki, złożonej z pysznego chlebka, sera i wina :)Lekcje zaczynamy od rytuałów, w który w prosty i niezauważalny sposób sprawia, że opanujesz bardzo automatycznie podstawowe tematy w języku francuskim, jak się masz, jaka jest pogoda, co jadłeś itp.Następnie przechodzi do środka naszej kanpkolekcji i przerabiamy nowy materiał podany w prostej i smacznej formie.Nasza ostatnią częścią zajęć jest zamkniecie poprzez przypomnienie sobie i ucieszenie sie i pochwalenie czegoś się dzisiaj nauczyliśmy,Jeśli chodzi o mnie :Zaczęłam się uczyć francuskiego, jak miałam 12 lat. W telewizji leciał film bliźniaczek Olsen i tym razem władowały w Paryżu no i ja z nimi. Od tego czasu przez kilka lat fantazjowałam o byciu Francuzką i zaczęłam chodzić na zajęcia. Gdy miałam około 18 lat wyjechałam pierwszy raz do Paryża, a po licencjacie z filologii polskiej ruszyłam na filologię francuską. Po roku zajęć wyjechałam znowu do Francji, tym razem na dłużej gdzie miałam okazję odkryć, jak to jest żyć, mieszkać i mówić :) Kilka lat po studiach zaczęłam też uczyć francuskiego i powiem Ci jedno - bardzo lubię swoją pracę i mam nadzieję, że zobaczymy się niedługo na zajęciach! Obecnie mieszkam we Francji.A Ty jak zacząłeś się uczyć francuskiego?

Kasia B

Kasia jest doświadczonym nauczycielem pracującym na co dzień ze starszą młodzieżą licealną na profilu IB oraz w osobami dorosłymi. Na lekcji wyciśnie z Was szóste poty i zmusi do mówienia najbardziej opornego ucznia. Ale oczywiście życzliwie i z humorem. Jest profesjonalistką i wielką pasjonatką języka francuskiego. A ponadto - nayczycielem z długoletnim stażem, dyplomowanym egzaminatorem matury międzynarodowej IB oraz certyfikatów DELF. Zapraszamy na zajęcia z Kasią !

Zawsze marzyłeś, aby wreszcie nauczyć się francuskiego skutecznie i bezstresowo, ale przerażały Cię opinie o skomplikowanej wymowie i trudnej gramatyce? Zaczynałeś wiele razy, ale Twoja motywacja szybko zamieniała się w zniechęcenie?

To jest najlepszy moment, abyśmy się spotkali. Pomogę Ci pobudzić i rozwinąć twój francuski, wytłumaczę, że gramatyka to most do prawidłowej komunikacji.

Jesteś debiutantem – przekonam Cię, że francuski jest absolutnie najlepszym wyborem.

Podaruj sobie odrobinę luksusu i poczuj radość z nauki każdego nowego słowa.

Na zajęciach porozmawiamy o wszystkim, będziesz mógł zadać mi wiele pytań w pięknym języku Proust’a, Stromea, Zaz.

A bientôt.

Justyna

Justyna dołączyła do naszego zespołu w 2022. Niezmiernie się z tego cieszymy, ponieważ jest absolutnie wybitną lektorką, perfekcjonistką w każdym calu. Jej zajęcia są ciekawe, dynamiczne, znakomicie przygotowane od pierwszej do ostatniej minuty. A zajęcia prowadzi dla nas z przepięknego słonecznego Maroka, gdzie mieszka z rodziną. Zapraszamy na zajęcia z Justyną !

Jestem lektorką języka francuskiego i języka polskiego dla obcokrajowców, ukończyłam Filologię Romańską i Nauczanie Języka Polskiego jako Obcego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Bardzo lubię poznawać nowych ludzi i nowe miejsca, może dlatego dość często zmieniałam adres zamieszkania - pracowałam między innymi w Clermont-Ferrand we Francji, a kilka lat temu osiadłam w Rabacie (Maroko), gdzie mogę łączyć dwa zawody: stacjonarnie uczyć polskiego marokańskich studentów i on-line języka francuskiego polską publiczność. Oprócz swojej pracy uwielbiam kino, literaturę i sport.

Renata

Renata jest lektorką z kilkuletnim już doświadczeniem w nauczaniu, specjalizującą się w lekcjach zdalnych dla młodieży i dorosłych. Poszukuje stale możliwości rozwoju i doskonalenia swojego lektorskiego warsztatu poprzez szkolenia, w których bierze udział. Obcuje z językiem francuskim na co dzień również w domu. Jest sympatyczną, ciepłą osobą, która potrafi zbudować świetną atmosferę na zajęciach i stworzyć poczucie bezpieczeństwa dla słuchaczy. Zapraszamy na zajęcia z Renatą!

Moja przygoda z francuskim zaczęła się od ... piosenki puszczanej w kółko z kasety. Bardzo chciałam wiedzieć o czym jest. Dlatego, kiedy w mojej podstawówce pojawiła się możliwość nauki francuskiego, to od razu z niej skorzystałam. Kilka lat zajęło mi zrozumienie tamtej piosenki, ale satysfakcja była ogromna. La chanson était très romantique! W liceum uczestniczyłam w wymianie i pojechałam do przepięknej Owernii, którą gorąco polecam. W języku byłam już zakochana od dobrych kilku lat, ale to właśnie tam zakochałam się w kraju i cudownych widokach. Po powrocie nie miałam wątpliwości, że będę studiować romanistykę. Studia pokazały mi, że francuski jest wbrew powszechnej opinii całkiem łatwy i ... logiczny. Co ciekawe chciałam zostać tłumaczem, ale podczas praktyk nauczycielskich odkryłam, że uczenie innych sprawia mi ogromną satysfakcję. Prywatnie jestem mamą rezolutnej dziewczynki, która stawia swoje pierwsze kroki w dwóch językach (mój mąż jest Francuzem). Namiętnie czytam kryminały i oglądam seriale. Ach, no i najważniejsze! Uwielbiam koty, więc słowo „chat” często pojawia się w przykładach zdań.

Marta

Marta dołączyła do naszego zespołu w 2023r. Jest wytrawnym nauczycielem z ponad 15-letnim doświadczeniem, pracującym na co dzień w szkole podstawowej i przedszkolu. Specjalizuje się w nauczaniu dzieci, w tym tych najmłodszych. Jest pełną pomysłów pasjonatką z misją przekazania swojej miłości do języka francuskiego dzieciom.

Bonjour, Je m’appelle Marta Jóźwiak et je suis philologue romaniste de formation. J’ai commencé mon aventure avec le français à l’âge de 15 ans et depuis il m’accompagne au quotidien. S’il s’agit de ma „carrière” professionnelle cela a commencé un peu par hasard lors de mes vacances en France où j’ai rencontré une amie qui ouvrait une école maternelle franco-polonaise à Varsovie. Comme je venais de terminer „Le College de Formation des Professeurs de Français” elle m’a proposé un travail. Je dois dire que je n’ai jamais voulu être enseignant comme ma mère … mais le destin en a voulu autrement et c’est ainsi aujourd’hui. Depuis près de 18 ans j’enseigne principallement aux enfants cette belle langue. Le français c’est ma passion, ma vie, mon quotidien. Je voudrais transmettre cela aux plus jeunes.


Agnieszka

Agnieszka jest bardzo doświadczoną nauczycielką-pasjonatką, specjalizującą się w nauczaniu młodzieży, egzaminatorką Delf i maturalną. Ma kompetencje lektora native (mówi na co dzień po francusku w swoim domu, w którym wychowuje dwujęzyczne dzieci), ogromny dorobek nauczycielski i wciąż wielki apetyt na nowości metodyczne i dydaktyczne. A przy tym jest przesympatyczną osobą, która zarazi Cię swoją miłością do języka francuskiego. Zapraszamy na zajęcia z Agnieszką!

Lektorka, nauczycielka , wychowawca i pedagog z powołania. Absolwentka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW, filologii romańskiej UW oraz podyplomowych studiów kulturoznawczych na Universite de Louvain w Belgii. Obecnie w trakcie studiów psychologicznych. Mówię po francusku, angielsku i niemiecku. Francuski jest moim językiem codziennym, wychowuję dwoje dwujęzycznych dzieci. Kocham psy, seriale kryminalne i uczyć się języków obcych.


Judith

Je suis Judith et j’ai 24 ans. J’ai fait des études de didactique des langues à la fac, avant de devenir prof de FLE, depuis 1 an et demi. J’aime beaucoup enseigner l’interculturel, utiliser des jeux et pratiquer l’oral. Curieuse et dynamique, j’aime découvrir les cultures et échanger avec mes étudiants. Ce qui me plaît dans ce métier, c’est pouvoir rencontrer de nouvelles personnes et voyager avec eux dans la langue et la bonne humeur.

Barbara

Mam na imię Basia i jestem absolwentką romanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Spędziłam także rok na wymianie studenckiej na Uniwersytecie Paris 13, studiując redakcję i tłumaczenia (angielski-francuski). Prowadząc zajęcia staram się przede wszystkim słuchać potrzeb ucznia i działać zgodnie z nimi, tworząc jednocześnie jak najbardziej naturalną atmosferę do przyswajania języka. Zależy mi na tym, żeby moje zajęcia były inspirujące i ciekawe, a moi uczniowie poszerzali wiedzę na temat świata jednocześnie ucząc się języka. Kocham swoją pracę, oprócz francuskiego uczę też angielskiego i w wolnych chwilach sama zgłębiam pasjami języki, czytając książki i oglądając dokumenty (zwłaszcza na arte.fr :)) Jestem mocno związana z Francją i jej kulturą, i spędzam tam sporo czasu - lubię szczególnie regiony Beaujolais i Midi-Pyrénées. Bardzo dużo podróżuję i większość część roku, kiedy nie jestem w ukochanym Krakowie, spędzam w drodze.

Pierre-Henri

Jestem urodzonym paryżaninem, co oczywiście oznacza wrodzoną miłość do serów, wina, Wieży Eiffla i francuskich bagietek.

Jednocześnie… mieszkam za granicą od ponad 20 lat i zawsze staram się czerpać z każdego kraju, w którym żyję, to, co najlepsze: mam w lodówce polskie kabanosy, jem chorwackie ćevapčići, delektuję się marokańskim tagine, a dobrego zimnego piwa nigdy nie odmówię! Oprócz odkryć kulinarnych, najcenniejsza dla mnie jest szansa spotkania niezwykłych ludzi, poznawanie nowych kultur i różnorodnego podejścia do nauczania.

Jestem zarazem ciekawski, otwarty, elastyczny i rygorystyczny.

Lubię rozgryzać struktury i logikę języków: pytanie „dlaczego tak jest?” właściwie mogłoby być moim mottem.

Lubię nowe technologie, gotowanie, czytanie, odkrywanie, uczenie się i jeszcze raz - uczenie się.

I oczywiście - kocham uczyć!

Do zobaczenia wkrótce ! :)

Je suis Parisien de naissance, ce qui veut évidemment dire que j'aime le fromage, le vin, la Tour Eiffel et les baguettes françaises.

Il n’empêche… J'ai vécu plus de 20 ans à l'étranger, et j’ai toujours essayé de tirer le meilleur de chaque pays dans lequel j'ai vécu : j'ai des kabanosy polonais dans mon réfrigérateur, je mange des ćevapčići croates, j'apprécie un bon tajine marocain, et je ne dirai pas non à une bonne bière fraîche! Mais surtout, j'ai partout rencontré des gens extraordinaires, découvert de nouvelles cultures et diverses approches de l’enseignement.

Je suis à la fois curieux, ouvert d'esprit, flexible et rigoureux.

J'aime comprendre les structures et la logique des langues : la question “pourquoi est-ce comme cela?” pourrait d’ailleurs être ma devise.

J'aime les nouvelles technologies, cuisiner, lire, découvrir, apprendre et apprendre encore.

Et j'aime enseigner, bien sûr !

À bientôt ! :)


Valerie

Bonjour,

I'm Valérie, delighted to join this community of language educators. With 15 years of teaching experience, I've had the pleasure of instructing learners aged 2 to 70, from diverse backgrounds. Equipped with a DAEFLE certification and experience as a DELF examiner and examiner trainer, along with a diploma in TiCE, I bring a wealth of expertise to my teaching practice. My approach is both friendly and professional, tailored to individual needs.

I believe in creating inclusive and engaging learning environments, using diverse resources and real-world contexts. Let's embark on this journey together, enriching lives through language learning.

David

Bonjour,

Je m'appelle David, je suis hispano-français. J'ai fait des études de lettres et de FLE (maîtrise). J'ai travaillé comme enseignant de FLE ou coordinateur pédagogique au Proche-Orient, en Belgique puis au Maghreb. Je fais actuellement une pause en France avant de repartir enseigner au Maroc. Je suis passionné d'histoire de la langue, de langues anciennes, d'Histoire mais aussi d'autres domaines touchant aux sciences ou aux arts.

Xavier

Bonjour!

Je m'appelle Xavier et après une longue expérience en Amérique Latine en tant qu'enseignant de français et de littérature je suis ravi d'habiter maintenant en Pologne et de partager ma passion des langues avec mes étudiants. J'ai un DEA en littérature française et un Master en Français Langue Etrangère. J'ai fait mes études à Toulouse, la belle "Ville Rose". J'adore faire découvrir la musique française à mes étudiants. Je suis persuadé que la musique est un moyen à al fois ludique et poétique d'aborder une nouvelle culture. Parmi mes passions, il y a bien entendu les voyages et la littérature. J'espère bientôt connaître plus en profondeur toutes les beautés culturelles de la Pologne.

A très bientôt!