Nasi lektorzy francuski

Alexandre

Współpracuje z naszym Centrum od 2019 r. Pasjonata podróży i teatru, z genialną intuicją pedagogiczną i świetnymi pomysłami metodycznymi.Je m'appelle Alexandre, Je suis passionné par les voyages et le théâtre. Diplomé en arts et en enseignement du français, j'ai vécu plusieurs années à Paris avant d'enseigner le français en Russie pendant 3 ans. Je travaille désormais à Varsovie

Aleksandra

Ola jest niezwykle lubianą lektorką, która chce i umie pracować zarówno z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Cierpliwa, łagodna, ale wymagająca, potrafi zaciekawić, zmotywować, wytłumaczyć, sprawić, by słuchacz uwierzył w siebie i zaczął mówić! Ma ukończone studia kierunkowe oraz kilkuletnie już doświadczenie lektorskie. Z naszą szkołą związana od 5 lat.
Absolwentka filologii romańskiej oraz pedagogiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torunia. W czasie studiów dwukrotnie brała udział w wymianach studenckich, gdzie najpierw w Bordeaux uczyła się jak być dobrym dydaktykiem, a później w Nancy nabrała warsztatu tłumaczeniowego. Studia magisterskie ukończyła w Nancy na Université de Lorraine, na kierunku Langues Etrangères Appliquées, Commerce et Stratégie de l’entreprise à l’international. Pracę zawodową rozpoczęła w charakterze tłumacza na terenie Francji. Po kilku latach spędzonych w tym kraju postanowiła powrócić, by podzielić się swoją wiedzą i pasją do języka francuskiego. Cały czas nieustannie szlifuje swój warsztat lektorski, uczestnicząc w zajęciach na Uniwersytecie Warszawskim, studiów magisterskich, specjalizacji dydaktycznej. Swoje zainteresowania naukowe kieruje przede wszystkim ku temu jak stawać się kompetentnym nauczycielem, tak, by w pełni odpowiedzieć na potrzeby kursantów, zarówno tych młodszych, jak i starszych

Jolanta

Współpracuje z Centrum Salut Hola od 2018 r. Swoich uczniów ujmuje nieprzebraną cierpliwością, pogodą ducha i życzliwością.Jestem absolwentką wydziału romanistyki Uniwersytetu Warszawskiego, lektorką języka francuskiego na wszystkich poziomach A1-C1. Przeszłam liczne szkolenia w ramach Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Francuskiego w Polsce PROF-EUROPE. Posiadam jednocześnie doświadczenie jako tłumacz (tłumaczenia w Polsce i zagranicą z wielu dziedzin, m.in. prawa i finansów). W mojej pracy lektora przywiązuję wagę do rozwijania wszystkich kompetencji, kładę nacisk na mówienie od pierwszej lekcji. Zajęcia prowadzę w sposób innowacyjny, wykorzystując wiele technik aktywizowania słuchaczy. Staram się przekazać uczniom mój entuzjazm oraz pasję dla kultury i języka francuskiego. Prywatnie tańczę tradycyjne tańce francuskie, interesuję się muzyką i folklorem Francji.

Rodolfo

Rodolfo jest perfekcyjnie dwujęzycznym nauczycielem francuskiego i hiszpańskiego ( ma te dwie narodowości). Pracuje zarówno z dziećmi, jak młodzieżą i dorosłymi. Z każdym umie znaleźc wspólny język, dopasowując swoje techniki lektorskie do potrzeb i możliwości słuchaczy. Przesympatyczny, empatyczny, cierpliwy i zawsze uśmiechnięty - zaprasza do wspólnego odkrywania tych dwóch najpiękniejszych języków świata.
Soy bilingue. Crecí entre Chile y Suiza, entre Europa y América Latina. En la casa se hablaba español y en mi escuela, francés. Luego de terminar mis estudios en Humanidades (Historia y Estética del Cine), en Lausanne, comencé a trabajar como profesor de idiomas nativo en ambas lenguas. Mi formación (a la que se agrega un diploma de periodismo en Santiago) me confiere una maestría particular a la hora de hablar y escribir. Llegué a Polonia luego de trabajar en Lausanne y Casablanca (Marruecos), atraído por el grupo pedagógico Les Zexperts de Varsovia (con el que me identifico plenamente al abordar un aspecto lúdico a la hora de enseñar), así como por el cine del gran Krzysztof Kieslowski. La doble vida de Verónica me marcó mucho a mis 14 años, en 1991… Como profesor, mi mayor alegría es ver el progreso de mis alumnos, sus avances y logros, la emoción que sienten al poder expresarse. La palabra no sólo define la realidad, sino que simplemente la crea. No por nada en la religión se dice que « El Verbo es Dios » (como ven, me gusta la filosofía). El poder de la palabra es enorme. Para mí, el aprendizaje lo veo como el de un entrenador deportivo, que diseña un programa adaptado a sus alumnos, haciéndoles practicar y volverse cada vez más fuertes… o lisa y llanamente, como el de un entrenamiento a las armas. Pues las palabras son también armas para sobrevivir en esta vida. Ante todo, son una herramienta que nos permite expresar nuestras preguntas, sentimientos, sueños, penas y alegrías, así como compartir vivencias, historias y experiencias. Un mundo maravilloso a descubrir y disfrutar. Finalmente, el lenguaje nos acerca al mundo y a la(s) (diferentes) cultura(s).

Zuzanna

Zuzanna jest fantastyczną lektorką native mówiącą również po polsku. Bardzo doświadczona w nauczaniu zarówno stacjonarnym, jak online, specjalizuje się w nauczaniu dorosłych i młodzieży. Wspaniały warsztat lektorski łączy z niezwykłą wprost cierpliwością i życzliwością, empatycznym podejściem do słuchacza, którego potrzeby i oczekiwania są zawsze w centrum jej uwagi. Zajęcia z Zuzanną to spotkanie z niezwyklym językiem i niezwykłym człowiekiem. Zapraszamy !
Lektorka języka francuskiego (oraz dyplomowany socjolog :), absolwentka studiów z zakresu nauczania francuskiego jako języka obcego na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Stendhal w Grenoble, we Francji. Uczestniczka wielu dodatkowych szkoleń i warsztatów metodycznych, posiada uprawnienia do przeprowadzania i oceniania oficjalnych egzaminów DELF. Miała możliwość pracowania jako lektorka francuskiego w Polsce, Tunezji i Maroku, co okazało się niezwykle ciekawym doświadczeniem zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym. Uczy głównie młodzież i dorosłych, prowadzi zajęcia z nauki języka ogólnego oraz specjalistycznego (administacja, turystyka, hotelarstwo i gastronomia), przygotowuje do egzaminów (DELF, TCF, TEF). Stara się proponować lekcje dynamiczne, urozmaicone oraz nakierowane na komunikację i potrzeby słuchacza. Gramatykę odkrywamy i poznajemy w kontekście, a gry i zabawy językowe stanowią częsty element zajęć. Bardzo lubi swoją pracę, która umożliwia poznawanie niewykle ciekawych ludzi i wzajemne dzielenie się wiedzą i umiejętnościami. Interesuje się kulturą krajów francuskojęzycznych oraz zagadnieniem dwujęzyczności, którą obserwuje, między innymi, na przykładzie swojej polsko-francuskiej rodziny.

Alice

Alice to wspaniała nauczycielka, pasjonatka zawodu, z niezwykłą intuicją pedagogiczną, pomysłowa, życzliwa i cierpliwa. Ceniona zarówno przez dorosłych, jak i młodszych słuchaczy, stacjonarnie i online.Alice, diplômée d’une licence en « Sciences du langage » et d’un master 2 « Apprentissage et didactique du français langue étrangère » je suis passionnée de voyages et d’échanges culturelles. J’aime veiller à ce que, dans ma classe, chacun puisse se sentir libre de s’exprimer. Je suis certaine que la bienveillance en classe entre chaque apprenant participe également à la progression! Concernant mon parcours, j’ai grandi dans le centre de la France j’ai donc un accent standard en français. Aimant découvrir de nouveaux lieux j’ai déménagé plusieurs fois en France: Bourges, Tours, Orléans et Toulouse. J’ai enseigné dans différentes structures commençant dans une association à Orléans puis en diversifiant mon expérience dans deux Alliances Françaises à Toulouse en France et à Turin en Italie.

Katarzyna

Pani Kasia jest profesjonatlistką w każdym calu. Specjalizuje się w nauczaniu młodzieży licealnej i dorosłych. Perfekcyjne przygotowanie, ciekawe materiały, nastawienie na mówienie ucznia - to gotowy przepis na sukces, który konsekwentnie realizuje na swoich zajęciach. Jest również zawodowym tłumaczem, co potwierdza jej najwyższe z możliwych kwalifikacje językowe. Zapraszamy na zajęcia z Panią Kasią !Jestem absolwentką filologii romańskiej na UAM w Poznaniu. Posiadam uprawnienia egzaminatora maturalnego. Jestem też czynną tłumaczką przysięgłą języka francuskiego. Nauczam od 30 lat i wciąż uwielbiam tę pracę. Wciąż szukam nowych metod, ćwiczeń, tworzę własne materiały. Lubię wykorzystywać nowe technologie. Pracuję głównie z nastolatkami i dorosłymi, nawet bardzo dorosłymi. Przełamuję stereotypy o języku francuskim jako niezwykle trudnym do nauki prowadząc własny fan page na Facebooku. Prowadzę także zajęcia z języka biznesu oraz prawniczego. Dbam o dobrą atmosferę na moich zajęciach, ale też o to, aby wykorzystać każdą minutę lekcji. Prywatnie lubię biegać, organizować spotkania z przyjaciółmi, zwiedzać i degustować wino.

Natasha

Natasha to pełna energii i pasji lektorka native speaker. Współpracuje z naszym Centrum od 2021r. Świetnie spełnia się zarówno podczas zajęć dla dzieci, młodzieży, jak dorosłych. Do każdego ucznia podchodzi bardzo indywidualnie, dopasowując sposób pracy i realizowany program do jego potrzeb i możliwości. A przy tym bardzo konsekwentnie zachęca i mobilizuje do mówienia. Ukończyła studia kierunkowe na Uniwersytecie w Angers, jest również dyplomowanym egzaminarotem DELF. Z Natashą zaczniesz mówić po francusku zanim się obejrzysz !

Katarzyna

Kasia jest doświadczoną nauczycielką i lektorką. Jej specjalnością są kursy dla młodzieży oraz osób dorosłych, które zawsze przygotowuje z największą starannością i dbałością o szczegóły. Ma być ciekawie, komunikacyjnie, inspirująco, miło i - skutecznie. Czyli tak jak lubimy. Zapraszamy na zajęcia z Kasią ! Francuski, wpadł mi w ucho i skradł serce, może dlatego, że miałam rodzinę we Francji. Francja kojarzyła się z tym co najpiękniejsze i najwspanialsze! Z biegiem czasu, część tej pasji, przejął kolejny język romański, język hiszpański, ale to francuski jest moim pierwszym językiem obcym. Francuski na poważnie, zaistniał dla mnie w liceum, potem były studia na Uniwersytecie Warszawskim ( licencjat) i Jagiellońskim (magister) a w międzyczasie odkrycie, ile daje znajomość języka. Przede wszystkim możliwość poznania ludzi, kultur, odkrycie innej perspektywy widzenia świata. Po drodze, było mnóstwo szkoleń, krajowych i zagranicznych (również dzięki projektom Comenius i Erasmus), które otworzyły mnie na nowoczesne metody nauczania języka, pozwoliły poznać Francję, Belgię, wymieniać się przykładami dobrych praktyk z nauczycielami z innych krajów. Według mnie, nauka, to wzajemne inspirowanie się, to adaptacja do potrzeb słuchaczy i poszukiwanie metod które uatrakcyjnią zajęcia. To miło spędzony czas, który daje nam motywację do dalszej w tym samodzielnej pracy.

Anita

Pani Anita specjalizuje się w nauczaniu dzieci, od tych najmłodszych po końcowe klasy szkoły podstawowej, zarówno stacjonarnie, jak w formie zdalnej. Jest chodzącym uśmiechem i między innymi tym zjednuje sobie swoich małych uczniów. Przeczytajcie zresztą sami, co mówi o sobie : Jestem absolwentką Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych (j. francuski) oraz filologii romańskiej na Uniwersytecie Śląskim. Lubię wykorzystywać nowości technologiczne w nauce języka francuskiego dlatego też nauka zdalna sprawia mi ogromną przyjemność. Na zajęciach stawiam na kreatywność, różnorodność i zabawę językiem. Ciągle pogłębiam swoją wiedzę uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach zarówno online jak i stacjonarnie. Uwielbiam pracę z dziećmi, nie wyobrażam sobie żebym mogła robić coś innego w życiu.

Jenny

Jenny dołączyła do naszej lektorskiej ekipy latem 2022r. Jest lektorem absolutnie wszechstronnym - pracuje zarówno z dziećmi, jak z dorosłymi, szuka ciągle nowych wyzwań i inspiracji. Zapraszamy na zajęcia z Jenny !
Je m'appelle Jenny. Je suis diplômée d'un master Métiers de l'Education, de l'Enseignement et de la Formation, ainsi que du DAEFLE (Diplôme d'aptitude d'enseignement du français langue étrangère.). Curieuse, je suis passionnée de voyage, de photographie et d'ethnologie. Après 4 ans d'enseignement en Inde avec L'Alliance Française, auprès d'enfants et d'adultes, je suis  maintenant installée à Varsovie. 

Leila

Leila dołączyła do naszego zespołu w 2022 r. Jest pełną pasji i entuzjazmu młodą lektorka native biegle mówiącą również w języku polskim - nauczyła się go mieszkając w naszym kraju od kilku lat. Przyjechała tu na studia i na razie nie wybiera się z powrotem :) Nauczanie jest jej marzeniem z dzieciństwa i prawdziwym powołaniem, w którym chce się rozwijać i doskonalić. Prowadzi zajęcia zarówno z dziećmi, młodzieżą, jak osobami dorosłymi. Zapraszamy na kursy z Leilą !

Bonjour ! Je m'appelle Leila. Je suis passionnée par les voyages et les livres.

Étant née dans une famille multilingue et multiculturelle, j’ai eu l’occasion d’apprendre la traduction instantanée et les changements de langues très tôt.

Dans ma classe, j’aime que les élèves se sentent libres et à l’aise.

La partie la plus importante de mon cours, est d’apprendre à aimer la langue française - je pense que c’est la plus grande motivation dans l’apprentissage.

Je donne aussi bien des cours à des enfants qu’à des adultes.

Je me spécialise aussi dans des cours particuliers - entre autre, des cours axés sur le commerce ou la médecine.

Dorota

Dorota jest cudownym, ciepłym a jednocześnie pełnym entuzjamu i energii lektorem z dużym dorobkiem nauczycielskim i pedagogicznym. Uwielbia nowinki, cały czas szlifuje swój nauczycielski warsztat. Jest perfekcyjnie dwujęzyczna, czyli spotkacie ją u nas zarówno na kursach z języka francuskiego, jak hiszpańskiego. W obu czuje się jak ryba w wodzie i pomoże Wam poczuć się tak samo ! Na jej zajęciach jest miło, zabawnie, intensywnie, ciekawie i po prostu skutecznie. Zapraszamy na zajęcia z Dorotą !
Mam na imię Dorota i od kilku już lat nauczam języka francuskiego i hiszpańskiego. Przygodę z językami rozpoczęłam w Paryżu, gdzie studiowałam i mieszkałam przez 13 lat. Dlatego też, na swoich zajęciach staram się wplatać wiele wątków i ciekawostek kulturowych. Obecnie mieszkam i pracuję w Hiszpanii, ale nadal często odwiedzam Francję i na co dzień porozumiewam się z moją rodziną po francusku. Mam spore doświadczenie w nauczaniu dzieci i młodzieży, ale zajęcia z dorosłymi rówież dają mi wiele przyjemności i satysfacji. Kocham to, co robię. W wolnych chwilach rozwijam swoją artystyczną duszę malując, rysując, klejąc, a także jestem pasjonatką technik "decoupage" oraz "encadrement", z których w przeszłości prowadziłam warsztaty artystyczne. U ludzi szanuję uczciwość i otwartość. Jestem urodzoną optymistką i szczęściarą. Dlaczego ? Bo lubię to, co robię i mogę przekazywać swoją wiedzę innym.

Kasia

Kasia jest fanstastyczną lektorką, cudowną mamą dwójki dzieci i wspaniałą trenerką Pozytywnej Dyscypliny. Czy musimy dodawać więcej? Już się domyślacie : wie, jak pozytywnie zmotywować swoich słuchaczy, i tych najmniejszych, i tych starszych, ma duże doświadczenie lektorskie, niesamowitą energię i radość z robienia tego, co kocha najbardziej na świecie, cierpliwość, troskliwość oraz zrozumienie. Ma wszystko to, co sprawia, że kto raz miał lekcję z Kasią, ten nie wyobraża sobie uczyć się z nikim innym. Zapraszamy na kursy do Kasi !
Jestem absolwentką filologii romańskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mam doświadczenie w nauczaniu języka francuskiego zarówno małych dzieci w żłobkach i przedszkolach jak i uczniów w szkole podstawowej. Jestem pedagogiem i Edukatorem Pozytywnej Dyscypliny. Dla mnie nauczyciel to nie tylko osoba przekazująca wiedzę, ale również mentor który wspiera, pomaga i ma ogromny wpływ na budowanie kompetencji życiowych i społecznych. Prowadząc zajęcia przekazuję wiedzę i motywuję ale również angażuje kursantów i pozwalam im brać odpowiedzialność za proces ich nauki. Prywatnie jestem mamą 2 dzieci, które są dla mnie inspiracją i motywacją do przekazywania wiedzy w sposób dostępny, interesujący, zachęcający do jej pogłębiania. W wolnym czasie uwielbiam podróżować. Na co dzień relaksuje mnie dobra książka, kubek ciepłej herbaty z sokiem malinowym oraz rozmowy z bliskimi mi osobami.

Lisa

Lisa jest bardzo utalentowaną lektorką native, która specjalizuje się w zajęciach z osobami dorosłymi oraz młodzieżą. Ma doskonale opanowany warsztat metodyczny. Jej lekcje są klarowne, bardzo dobrze zorganizowane, a jednocześnie ciekawe i inspirujące. Pracuje z grupami na wszystkich poziomach zaawansowania i nieodmiennie zbiera same najwyższe noty w naszych ankietach satysfakcji. Zapraszamy na zajęcia z Lisą!
Bonjour ! Je m'appelle Lisa et je suis enseignante de FLE depuis bientôt 2 ans maintenant. Je suis française et je viens d'une région qui s'appelle la Bretagne, située au nord-ouest de la France. J'ai choisi mon métier parce qu'il allie deux de mes passions : la langue française et le voyage. Je pense que le français est un langage magnifique et fascinant par les possibilités d'expressions qu'il offre. C'est une langue complexe que je continue de découvrir en la transmettant à mes élèves. J'aime autant enseigner les bases du français qui permettront aux plus petits niveaux de se débrouiller au plus vite et dans toutes sortes de situations; qu'avoir de longs débats et discuter de questions diverses et approfondies avec les plus hauts niveaux. Dans tous les cas et quel que soit le niveau de mes apprenants, le mot d'ordre dans ma classe est : communication.A bientôt !

Maja

Maja jest pasjonatką nauczania i przesympatyczną osobą mającą w sobie mnóstwo pozytywnej energii, którą stara się zarażać swoich uczniów. Prowadzi zarówno kursy dziecięce, młodzieżowe, jak dla osób dorosłych. Jest również dypomowanym tłumaczem języka prawniczego oraz aktywnym wolontariuszem akcji humanitarnych. A swoje lekcje prowadzi ze słonecznej... Portugalii :) Zapraszamy na lekcje z Mają !Jestem Maja. Jestem nauczycielką języka francuskiego.Uczę obecnie w dwóch szkołach językowych, zarówno dzieci i dorosłych.Uczę metoda kanapki. Prosto i przyjemnie. A może takiej francuskiej kanapki, złożonej z pysznego chlebka, sera i wina :)Lekcje zaczynamy od rytuałów, w który w prosty i niezauważalny sposób sprawia, że opanujesz bardzo automatycznie podstawowe tematy w języku francuskim, jak się masz, jaka jest pogoda, co jadłeś itp.Następnie przechodzi do środka naszej kanpkolekcji i przerabiamy nowy materiał podany w prostej i smacznej formie.Nasza ostatnią częścią zajęć jest zamkniecie poprzez przypomnienie sobie i ucieszenie sie i pochwalenie czegoś się dzisiaj nauczyliśmy,Jeśli chodzi o mnie :Zaczęłam się uczyć francuskiego, jak miałam 12 lat. W telewizji leciał film bliźniaczek Olsen i tym razem władowały w Paryżu no i ja z nimi. Od tego czasu przez kilka lat fantazjowałam o byciu Francuzką i zaczęłam chodzić na zajęcia. Gdy miałam około 18 lat wyjechałam pierwszy raz do Paryża, a po licencjacie z filologii polskiej ruszyłam na filologię francuską. Po roku zajęć wyjechałam znowu do Francji, tym razem na dłużej gdzie miałam okazję odkryć, jak to jest żyć, mieszkać i mówić :) Kilka lat po studiach zaczęłam też uczyć francuskiego i powiem Ci jedno - bardzo lubię swoją pracę i mam nadzieję, że zobaczymy się niedługo na zajęciach! Obecnie mieszkam we Francji.A Ty jak zacząłeś się uczyć francuskiego?

Kasia

Kasia jest doświadczonym nauczycielem pracującym na co dzień ze starszą młodzieżą licealną na profilu IB oraz w osobami dorosłymi. Na lekcji wyciśnie z Was szóste poty i zmusi do mówienia najbardziej opornego ucznia. Ale oczywiście życzliwie i z humorem. Jest profesjonalistką i wielką pasjonatką języka francuskiego. A ponadto - nayczycielem z długoletnim stażem, dyplomowanym egzaminatorem matury międzynarodowej IB oraz certyfikatów DELF. Zapraszamy na zajęcia z Kasią !

Marzena

Marzena dołączyła do naszego zespołu w 2022 r. Jest bardzo doświadczoną lektorką ze wspaniałym dorobkiem zawodowym i równie wspaniałym francuskim, który szlifuje na co dzień z małżonkiem Francuzem, jest zatem praktycznie nativem w tym języku. Co ciekawe, nasze kursy prowadzi z dalekiego słonecznego Meksyku, gdzie obecnie mieszka z rodziną. Specjalizuje się w kursach dla starszej młodzieży i dorosłych i na takie właśnie zajęcia zaprasza.
Uczę języka francuskiego od 2001 roku, kiedy wróciłam z Francji do Polski po uzupełnieniu studiów filologicznych o dyplom z zakresu przekładoznawstwa. Pracowałam ze studentami i z osobami dorosłymi, tworzyłam materiały dydaktyczne dla wydawnictw a także pisałam zadania egzaminacyjne dla Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz dla komisji okręgowych. Ponieważ mam również wykształcenie dziennikarskie, od 10 lat piszę artykuły dla kwartalnika Français Présent. Proponuję dobrze rozplanowane i sumienne przygotowane lekcje. Potrafię podsuwać strategie uczenia się i robić paralele do innych języków obcych (zna ich trzy). Moim konikiem jest fonetyka, którą podaję w zjadliwej formie, zwracając uwagę na typowy dla francuskiego rozdźwięk między pisownią a wymową. W związku z radykalną zmianą stylu życia, od 2016 mieszkam na kontynencie amerykańskim (USA i Meksyk), gdzie moje życie wypełnia mieszanka języków i kultur u boku Francuza i 4-letniego obywatela świata, który już mówi czterema językami.
J'enseigne le français depuis 2001, année où je suis rentrée de France en Pologne après avoir complété sa formation d’enseignante avec un diplôme de traductrice. J'ai travaillé avec un public étudiants et adultes, ai coopéré avec plusieurs maisons d’édition, ai rédigé des épreuves officiels d’examens pour des centres d’examination nationaux et régionaux. Possédant également une formation journalistique, je publie, depuis 10 ans, des articles dans la revue Français Présent. Mes cours sont planifiés et préparés avec grand soin. Je sais suggérer à mes élèves différentes stratégies d’apprentissage et souligner les similitudes avec d’autres langues étrangères (elle en maîtrise trois). J'excelle en phonétique, qu’elle présente de manière ludique, en attirant l’attention sur les différencesentre la graphie et la prononciation. Après un changement radical de style de vie en 2016, je vis depuis sur le continent américain (USA et Mexique) où ma vie quotidienne mélange les langues et les cultures aux cotés d’un Français et d’un petit citoyen du monde de quatre ans qui parle déjà quatre langues…

Justyna

Justyna dołączyła do naszego zespołu w 2022. Niezmiernie się z tego cieszymy, ponieważ jest absolutnie wybitną lektorką, perfekcjonistką w każdym calu. Jej zajęcia są ciekawe, dynamiczne, znakomicie przygotowane od pierwszej do ostatniej minuty. A zajęcia prowadzi dla nas z przepięknego słonecznego Maroka, gdzie mieszka z rodziną. Zapraszamy na zajęcia z Justyną !

Renata

Renata jest lektorką z kilkuletnim już doświadczeniem w nauczaniu, specjalizującą się w lekcjach zdalnych dla młodieży i dorosłych. Poszukuje stale możliwości rozwoju i doskonalenia swojego lektorskiego warsztatu poprzez szkolenia, w których bierze udział. Obcuje z językiem francuskim na co dzień również w domu. Jest sympatyczną, ciepłą osobą, która potrafi zbudować świetną atmosferę na zajęciach i stworzyć poczucie bezpieczeństwa dla słuchaczy. Zapraszamy na zajęcia z Renatą!
Moja przygoda z francuskim zaczęła się od ... piosenki puszczanej w kółko z kasety. Bardzo chciałam wiedzieć o czym jest. Dlatego, kiedy w mojej podstawówce pojawiła się możliwość nauki francuskiego, to od razu z niej skorzystałam. Kilka lat zajęło mi zrozumienie tamtej piosenki, ale satysfakcja była ogromna. La chanson était très romantique! W liceum uczestniczyłam w wymianie i pojechałam do przepięknej Owernii, którą gorąco polecam. W języku byłam już zakochana od dobrych kilku lat, ale to właśnie tam zakochałam się w kraju i cudownych widokach. Po powrocie nie miałam wątpliwości, że będę studiować romanistykę. Studia pokazały mi, że francuski jest wbrew powszechnej opinii całkiem łatwy i ... logiczny. Co ciekawe chciałam zostać tłumaczem, ale podczas praktyk nauczycielskich odkryłam, że uczenie innych sprawia mi ogromną satysfakcję. Prywatnie jestem mamą rezolutnej dziewczynki, która stawia swoje pierwsze kroki w dwóch językach (mój mąż jest Francuzem). Namiętnie czytam kryminały i oglądam seriale. Ach, no i najważniejsze! Uwielbiam koty, więc słowo „chat” często pojawia się w przykładach zdań.

Pola

 
Ukończyłam romanistykę oraz arabistykę na Uniwersytecie Warszawskim, a obecnie jestem doktorantką literaturoznawstwa w Polskiej Akademii Nauk. Język francuski szkoliłam podczas wymiany studenckiej na Aix-Marseille Université oraz Université de Lorraine, a także na letnim wolontariacie w Péruwelz (Belgia). Od trzech lat z powodzeniem (i dużą dawką cierpliwości :)) uczę języków obcych, które są moją największą pasją. Pracuję z osobami z różnych grup wiekowych, dopasowując metody pod indywidualne potrzeby uczniów.
Je suis diplômée d'études romanes et arabes à l'Université de Varsovie. Je suis actuellement doctorante en études littéraires à l'Académie polonaise des sciences. J'ai maîtrisé le français lors d'échanges étudiants à Aix-Marseille Université et à l'Université de Lorraine, ainsi que lors d'un bénévolat d'été à Péruwelz en Belgique. Depuis trois ans, j'enseigne avec succès (et avec beaucoup de patience :)) les langues étrangères qui sont ma plus grande passion. Je travaille avec des personnes de tous âges, en adaptant les méthodes aux besoins individuels de mes élèves.
 
Zapraszamy na zajęcia z Polą !

Matylda

Matylda jest lektorką języka francuskiego i czeskiego. Ukończyła studia kierunkowe (Lingwistyka i Filologia Czeska), posiada certyfikat DELF na poziomie C2 oraz ponad dziesięcioletnie doświadczenie w nauczaniu. Po francusku rozmawia codziennie z rodziną, więc czuje niuanse języka jak native.
Moje lekcje rozwijają wszystkie kompetencje językowe, są urozmaicone, spójne, zabawne i inspirujące, dobrze przygotowane, na luzie, a przy tym wymagające.W ankietach satysfakcji uzyskuję najwyższe oceny, a moi dawni uczniowie do tej pory są ze mną w kontakcie, często od nich słyszę, że byłam ich najlepszą lektorką. Uwielbiam uczyć!

Zapraszamy na lekcje z Matyldą!